خلاصه این مطلب در فایل صوتی زیر:

 

بیت کوین محبوب ترین ارز دیجتیال در جهان، سرمایه های زیادی را به خود جذب کرده است. یکی از عوامل جذابیت بیت کوین شیوه ی استخراج آن است که به هر فرد اجازه می دهد تا بدون فرآیند خرید و فروش صاحب این ارز باشد که به این روش ماین گفته می شود و ماینر باکس وسیله ای است که دستگاه های ماینر را محافظت می کند. 

 

ماینر باکس چیست؟

این روزها شاید پر سرو صداترین بحث اقتصادی، بحث درباره ارزهای دیجیتال است. در میان ارزهای دیجیتال یک نام از همه بیشتر شنیده می شود، بیت کوین. همه ما حداقل یک بار نام بیت کوین را شنیده ایم. بیت کوین یک رمز ارز یا ارز دیجیتال است که بالاترین ارزش دلاری را در میان سایر ارزهای دیجیتال دارد. به همین دلیل بسیاری از مردم در سراسر دنیا اقدام به استخراج بیت کوین با دستگاه های ماینر محافظت شده در ماینر باکس یا در اصطلاح ماین کردن پرداخته اند. در کشور ما نیز به دلیل پر سود بودن و همچنین بالا بودن نرخ دلار بسیاری از افراد به صورت قانونی اقدام به استخراج بیت کوین می نمایند. استخراج بیت کوین توسط دستگاهی به نام ماینر انجام می شود.

 

ماینر باکس سازه مخزن

در واقع برای استخراج هر ارز دیجیتالی ماینر مخصوص وجود دارد ولی در این میان در کشور ما بیشترین استخراج مربوط به بیت کوین می باشد. اکثر دستگاه های ماینر استخراج بیت کوین انجام می دهند. مانند هر کار دیگری استخراج بیت کوین و کار کردن با دستگاه ماینر بیت کوین نیز چالش های بسیار زیادی دارد. در ادامه مطلب به چالش های ماین بیت کوین خواهیم پرداخت. در ابتدا این نکته را بدانید که برای استخراج بیت کوین در کشور ما می توان اقدام به اخذ مجوز نمود و شغلی کاملا قانونی داشت.

 

معضلات استخراج بیت کوین و کار با دستگاه ماینر

  • مصرف بالای برق ماینر یکی از اصلی ترین مشکلات این دستگاه است که برای آن راه حلی وجود ندارد و فقط می توان با بهبود شرایط محیطی ماینر هنگام استخراج از مصرف اضافه برق جلوگیری نمود.
  • صدای بسیار زیادی که دستگاه ماینر ایجاد می کند. هر دستگاه ماینر مشخصات خاصی دارد ولی به طور متوسط هر دستگاه ماینر صدایی در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ دسی بل تولید می کند که برابر با صدای موجود در یک ایستگاه قطار است.

 

ماینر باکس - سازه مخزن

  • گرمای زیاد تولید شده توسط دستگاه ماینر. این دستگاه گرمای بسیار زیادی تولید می کند که در حدود ۷۰ درجه سانتی گراد می باشد. حال شما تصور کنید چندین دستگاه ماینر در کنار هم باشند گرما و صدا بی اندازه بالا خواهد بود. متاسفانه بالا رفتن گرما موجب ریست شدن مداوم دستگاه ماینر و حتی سوختن آن می شود و به همین دلیل ماینر باکس یا باکس خنک کننده ماینر می تواند بسیار کمک کننده باشد.
  • تغییر نرخ بیت کوین نیز یکی دیگر از دغدغه هاو مشکلات استخراج کنندگان است.که این مسئله نیز از دست استخراج کنندگان خرد خارج است.
  • و آخرین مشکل این است که دستگاه ماینر ممکن است over load کند و یا اینترنت دستگاه به مشکل بخورد. در این مواقع نیاز است که یک اپراتور به دستگاه ماینر رسیدگی کند. پس یا باید یک اپراتور بر روی دستگاه ها وجود داشته باشد و یا یک سیستم هوشمند به دستگاه ماینر متصل شود.

 

ماینر باکس سایلنت باکس ماینر

مهندسان برای این که بتوانند صدای آزار دهنده ماینر را کنترل کنند و بتوان در محیط های مختلف از دستگاه ماینر استفاده کرد، باکس هایی طراحی نموده اند که داخل آن ها کاملا با عایق آگوستیک ایزوله می شود و صدای ایجاد شده توسط ماینر را کاملا خنثی می کند. سایلنت باکس ماینر معمولا از چوب یا فایبرگلاس و یا ورق گالوانیزه ساخته می شود و داخل آن نیز فوم های آگوستیک کار می شود. بسته به ابعاد باکس تعداد دستگاه های ماینری که در داخل این باکس ها قرار می گیرد متفاوت است. بهترین جنس برای تولید این محصول ورق های گالوانیزه است اما یک مشکل اساسی در سایلنت باکس های ماینر وجود دارد و آن هم گرما است. فضای باکس بسته است و همانطور که می دانید ماینر نیز گرمای زیادی تولید می کند. حال فرض کنید در یک محفظه بسته ۵ ماینر به طور همزمان کار کنند حرارتی که ایجاد می شود تقریبا برابر با یک بخاری صنعتی خواهد بود. گرمای زیاد خیلی زود موجب خاموش شدن ماینر ها می شود و اگر سیستم حرارتی ماینر ها درست کار نکند ممکن است موجب آتش سوزی در داخل باکس گردد. اما مهندسین برای هر مشکلی چاره ای اندیشیده اند. برای از بین بردن گرما در داخل ماینر باکس نیز یک سیستم خنک کاری تبخیری در داخل آن ها ها تعبیه می شود. سیستم خنک کننده ماینر باکس الهام گرفته از کولر های آبی است. در ادامه این سیستم را نیز توضیح خواهیم داد.

 

ماینر باکس سازه مخزن

 

شیوه کار باکس خنک کننده ماینر سایلنت باکس خنک کننده ماینر

همانطور که از نامش پیداست سایلنت باکس خنک کننده ماینر هم برای خنک نمودن ماینر و هم برای صداگیری ماینر مورد استفاده قرار می گیرد. شما برای استخراج بیت کوین و ماین کردن حتما نیاز به خرید ماینر باکس دارید.زیرا میزان گرما و صدای ماینر باید حتما کنترل شود. این محصول به صورت یک جعبه از جنس گالونیزه است که داخل آن با عایق آگوستیک ایزوله شده است. از طرفی دیگر در داخل این باکس ها یک سری اگزاست فن مکنده تعبیه شده است. هوا از یک سمت باکس وارد می شود و از سمت دیگر خارج می شود. این عمل توسط مکش اگزاست فن ها انجام می شود.

 

بیشتر بخوانیم 🖇️اطلاعاتی مهم درباره مخزن استیل

در داخل باکس صدا گیر یا سایلنت باکس ماینر یک وان آب از جنس استنلس استیل ۳۰۴ وجود دارد.که در اخل آن یک پمپ شاور تعبیه شده است. آب توسط پمپ شاور به سمت بالا هدایت می شود و بر روی پد سلولوزی که در مسیر هوا وجود دارد ریخته می شود.هوا از پد سلولوزی عبور می کند و خنک می شود سپس از یک فیلتر رطوبت گیر عبور می کند و رطوبت اضافی آن گرفته می شود.در نهایت هوای خنک که رطوبت زیادی هم ندارد که به سیم پیچی ماینر آسیب وارد کند از میان ماینر ها عبور کرده و این دستگاه ها را خک می کند و در نهایت گرمای اضافه از طریق اگزاست فن خارج می شود.بدین صورت دیگر صدای آزار دهنده ای از ماینر ها ساطع نمی شود و از طرفی دیگر محیط ماینر ها همیشه خنک می ماند.ماینر هر قدر در محیط خنک تری باشد استخراج بهتری خواهد داشت و میزان مصرف برق آن نیز کاهش می یابد از معروف ترین نوع ماینر ها می توان به ماینر m3 و ماینر s9j اشاره نمود.البته برای خرید ماینر باکس یا خرید باکس خنک کننده ماینر حتما باید مدل ماینر خود را به کارشناس فروش اعلام کنید تا بهترین طراحی را برای نیاز و کاربری شما انجام دهد. زیرا برخی ماینر ها گرمای بیشتری تولید می کنند و به همین دلیل باید تعداد اگزاست فن ها افزایش یابد تا میزان سی اف ام هوای ورودی افزایش یابد.

 

ماینر باکس1 - سازه مخزن

 

قیمت ماینر باکس

قیمت ماینر باکس بر اساس ظرفیت باکس و قابلیت های آن تعیین می شود . عواملی هستند که در تعیین قیمت تمام شده باکس ماینر تاثیر دارند و باید به آنها توجه داشت. از جمله عواملی که به آنها اشاره می شود، نوع مواد و متریال هایی که در بدنه جعبه به کار رفته است. مثلا: مواد پلیمری و سلولزی بسیار عالی است زیرا این مواد غیر از اینکه مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند، توانایی کاهش صدای دستگاه تا ۹۰ درصد را نیز دارند.

برای تعیین قیمت ماینر باکس به عامل دیگری که باید توجه داشت، دستگاه تهویه مطبوع و هواکش باکس است. زیرا این دستگاه می تواند با خنک کردن هوای داخل دستگاه، در عملکرد بهتر و کاهش صدای ماینر تاثیر به سزایی داشته باشد.

همچنین عوامل دیگری همچون سنسورهای کنترل دما و رطوبت، سیم کشی داخلی باکس، تعبیه کلید و پریز و ریموت کنترل از راه دور است که در تعیین قیمت باکس تاثیرگذار هستند.

برای تماشای ویدئوی زیر فیلتر شکن خود را روشن کنید.

معضلات استخراج بیت کوین چیست؟

مصرف بالای برق ماینر یکی از اصلی ترین مشکلات این دستگاه است که برای آن راه حلی وجود ندارد و فقط می توان با بهبود شرایط محیطی ماینر هنگام استخراج از مصرف اضافه برق جلوگیر نمود.

صدای بسیار زیادی که دستگاه ماینر ایجاد می کند.هر دستگاه ماینر مشخصات خاصی دارد ولی به طور متوسط هر دستگاه ماینر صدایی در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ دسی بل تولید می کند که برابر با صدای موجود در یک ایستگاه قطار است.

گرمای زیاد تولید شده توسط دستگاه ماینر.این دستگاه گرمای بسیار زیادی تولید می کند که در حدود ۷۰ درجه سانتی گراد می باشد و …

ماینر باکس چیست؟

مهندسان برای اینکه بتوانند صدای آزار دهنده ماینر را کنترل کنند و بتوان در محیط های مختلف از دستگاه ماینر استفاده کرد. باکس هایی طراحی نموده اند که در داخل آن کاملا با عایق آگوستیک ایزوله می شود و صدای ایجاد شده توسط ماینر را کاملا خنثی می کنند. ماینر باکس یا همان سایلنت باکس ماینر معمولا از چوب یا فایبرگلاس و یا ورق گالوانیزه ساخته می شود و داخل آن نیز فوم های آگوستیک کار می شود.

قیمت ماینر باکس چگونه تعیین می شود؟

قیمت ماینر باکس بر اساس ظرفیت باکس و قابلیت های آن تعیین می شود. همچنین عوامل دیگری همچون، سنسورهای کنترل دما و رطوبت، سیم کشی داخلی باکس، تعبیه کلید و پریز و ریموت کنترل از راه دور است که در تعیین قیمت باکس تاثیرگذار است.